Dywan dla dzieci – dywan edukacyjny

Niegdyś stanowiły one nieodłączny element pokoju każdego malucha. Były doskonałym polem do zabawy. Kultowe, przypominające ulice wykładziny były idealnym torem wyścigowym dla zabawkowych samochodów i klocków lego. Dziś na rynku znajdziemy szeroki wybór dywanów edukacyjnych dla dzieci. Zastanawiasz się, czy warto inwestować w takie tekstylia oraz, czy wymagają one pielęgnacji? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne dywany edukacyjne

Zapewniają sporą dawkę zabawy, a nawet wspomagają szybszy rozwój pociech. W porównaniu do innych zabawek edukacyjnych nie zabierają również dużo miejsca – stanowią one bardzo ciekawy element podłogi. Takie tekstylia to również doskonała dekoracja pokoju każdego malucha!

Producenci oferują szeroką gamę wykładzin, a każda z nich przedstawia inny wzór. Przykładowo, do wyboru są tekstylia prezentujące zegary. Dzięki tej grafice możesz zachęcić szkraba do nauki liczenia oraz czytania z zegara. Ponadto, współczesne dywany dla dzieci mogą przedstawiać słówka do nauki w języku obcym. Tekstylia z grafiką pokazującą dni tygodnia, miesiące czy liczby do nauki angielskiego wspomagają rozwój językowy pociech.

Edukacyjne dywany dla dzieci – nie tylko do domu

Z uwagi na wysokie walory edukacyjne oraz rozrywkowe, jest to nie tylko element aranżacji dziecięcych pokojów, ale i sal przedszkolnych. Kolorowe wykładziny do nauki doskonale sprawdzają się w przestrzeni, w której maluchy spędzają czas, zachęcając je do wspólnych aktywności. Nowoczesne tekstylia wykorzystywane są do zabawy, a jednocześnie pomagają w utrwalaniu słownictwa czy nauki. Ponadto, zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu są miłe w dotyku i łatwe w czyszczeniu, a równocześnie w pełni bezpieczne dla maluchów.

Edukacyjny dywan dla dzieci – pielęgnacja i czyszczenie

Oczywiście, ze względu na przeznaczenie wykładziny, muszą być one poddawane regularnemu odkurzaniu. Co jakiś czas należy je również dostarczyć do profesjonalnej pralni, w której tkanina zostanie dokładnie oczyszczona z wszelkich plam, nawet tych trudnych do usunięcia (o które nietrudno w wypadku produktów dla dzieci). Tekstylia zostają głęboko oczyszczone również z niewidzialnych dla oka bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów.

Dywan dla dzieci – dywan edukacyjny