Renowacja wykładziny, czy jest to możliwe?

Kiedy robisz gruntowny remont w domu, na pewno nie chcesz ponownie przechodzić przez ten sam proces przynajmniej przez kolejne kilka lat, jeżeli nie kilkanaście. Inwestowanie dużej sumy pieniędzy, wszechobecny bałagan i dezorganizacja codziennego funkcjonowania dają się we znaki na tyle, że każdy z utęsknieniem czeka na zakończenie prac remontowych. Ewentualnie za kilka lat przemalujesz ściany, ale o wymianie podłogi raczej nie ma mowy. Co w przypadku, jeżeli zdecydowałeś się na wykładzinę dywanową albo PCV lub linoleum, a z biegiem czasu odkształciła się, odbarwiła i nie wygląda najlepiej?

Renowacja wykładziny dywanowej

Dzisiaj przychodzimy do Ciebie z fantastycznymi poradami dotyczącymi tego, jak odświeżyć wykładzinę dywanową. Możesz o nią zadbać już na etapie zakupu, przed położeniem – skorzystaj z usługi obszycia nicią, aby zapobiec jej strzępieniu się. Dzięki temu jej żywotność będzie znacznie dłuższa! Zazwyczaj takie usługi dostępne są na miejscu w sklepach z dywanami.

Kiedy już ją użytkujesz, pamiętaj o regularnym odkurzaniu. Doskonale wiemy, że to jednak nie wszystko – problem pojawia się, gdy zostanie czymś poplamiona, ponieważ włókna mocno chłoną płyny i trudno je wywabić. Trudno też pozbyć się z niej błota i śladów od butów, szczególnie, gdy jest w jasnym kolorze.

Możesz spróbować ją wyszorować miejscowo gąbką i specjalnymi detergentami do dywanów dostępnymi w sklepach. Jeśli odbarwiła się w wielu miejscach lub na całej powierzchni, to skorzystaj z usługi prania, świadczonej przez profesjonalną firmę – usługę znajdziesz w naszej ofercie! Wtedy stosowane są mocne odplamiacze, a następnie wykonywane jest pranie za pomocą specjalistycznych maszyn (do prania pielęgnacyjnego – “szamponowego” oraz ekstrakcyjnego). Później płukanie z detergentu, impregnacja, suszenie – i gotowe! Możesz cieszyć się wykładziną dywanową, która wygląda jak nowa.

Odnowienie wykładziny PCV lub linoleum

W tym przypadku powszechnym problemem jest rysowanie się i odkształcanie, a także odbarwianie, ponieważ plamy z jedzenia czy błota można zmyć o wiele łatwiej niż z włókien. Zalecamy dokładne wyczyszczenie linoleum/PCV, a następnie nałożenie specjalnego lakieru. Jeśli znudził Ci się design linoleum, możesz zaszaleć – lakiery dostępne są w całej palecie kolorów, więc to świetna szansa na odświeżenie aranżacji.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom przekonasz się do tego, by odświeżyć swoje linoleum lub powierzyć nam – profesjonalistom renowację wykładziny dywanowej. Zapraszamy do kontaktu!

Renowacja wykładziny, czy jest to możliwe?