Odkurzanie dywanu – jak wykonywać to prawidłowo?

Chcesz, aby Twoja wykładzina czy dywan cieszyły się pięknym wyglądem przez długi czas? Pamiętaj o regularnym odkurzaniu. Rzadko czyszczony staje się siedliskiem bakterii i roztoczy, a te z kolei mogą prowadzić do wywoływania alergii u domowników. Najczęściej zaleca się, by odkurzać dywan przynajmniej kilka razy w tygodniu, niemniej jednak, gdy zajdzie taka potrzeba, to można to wykonywać częściej. Wszechobecny w mieszkaniu kurz każdego dnia osadza się na wszystkich powierzchniach. Przykładowo, zwykłe otwarcie okien i przewietrzenie mieszkania sprawiają, że do jego wnętrza trafia mnóstwo kurzu, bakterii i roztoczy. Jedynym sposobem na pozbycie się ich w warunkach domowych jest więc częste odkurzanie dywanów.

Częste czyszczenie to klucz do sukcesu

Niezależnie od rodzaju materiału, należy go odkurzać tak często, jak to tylko możliwe. Wykładzina brudzi się o wiele szybciej, jeśli w domu przebywają małe dzieci czy zwierzęta – wtedy przykładaj szczególną uwagę do częstego sprzątania wspomnianych powierzchni. Pamiętaj również, że nowo zakupioną wykładzinę powinno sprzątać się codziennie, tak, by dokładnie pozbyć się z niej resztek przędzy i pyłu oraz innych, mało widocznych elementów powstałych podczas procesu produkcji materiału.

Moc ssania a wykładzina

Często ludzie zadają sobie pytanie, czy zbyt duża moc odkurzacza może uszkodzić dywan? Nic bardziej mylnego. Im większa moc odkurzacza, tym lepiej. Dziś tkaniny używane do produkcji wykładzin to wysokiej jakości wyroby, a dzięki większej mocy ssania jesteś w stanie szybko i bezproblemowo pozbyć się zabrudzeń ze sprzątanej powierzchni.

Jak prawidłowo odkurzać dywan?

Każde miejsce dokładnie przejedź kilkukrotnie szczotką. By pozbyć się zabrudzeń, operuj szczotką pod różnymi kątami. Bardzo przydatne są np. turboszczotki. Dzięki specjalnie zaprojektowanym wałkom akcesoria są w stanie lepiej usunąć zabrudzenia z tkanin i świetnie sprawdzają się np. w przypadku mieszkań, w których znajdują się zwierzęta. Oprócz czyszczenia pamiętaj również o regularnym (3-4 razy w roku) trzepaniu dywanów na zewnątrz.

Odkurzanie dywanu – jak wykonywać to prawidłowo?