Profesjonalna impregnacja dywanów – podstawowe czynności i spodziewane efekty

Pomimo że są to elementy wystroju, nie są to typowe dekoracje, ponieważ wykładziny oraz inne tekstylia eksploatowane są każdego dnia. Przez co w domach czy pomieszczeniach biurowo-usługowych są one szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, a nawet uszkodzenia mechaniczne. Zastanawiasz się, jak przez długi czas zachować estetyczny wygląd oraz czystość dywanów? Wiele osób decyduje się na profesjonalną impregnację dywanów, innowacyjne rozwiązanie, które zarówno pozbywa się brudu, jak i konserwuje tkaninę, tworząc niewidoczną gołym okiem warstwę izolacyjną. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Podstawowe czynności podczas profesjonalnej impregnacji dywanów

Jest to dwuetapowy proces. Najpierw tkanina poddawana jest praniu wodnemu. Podczas tego etapu, pozbywamy się z tekstyliów wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują się nawet w najgłębszych warstwach włókien. Następnie, wyrób zostaje nasączony specjalnym płynem o działaniu higienizacyjno-ochronnym. Środek przedostaje się w strukturę tkaniny i tworzy swego rodzaju barierę – warstwę izolacyjną, która zabezpiecza przed wnikaniem w głąb tekstyliów różnego rodzaju substancji przez kilka miesięcy.

Profesjonalna impregnacja dywanów – zalety i rezultaty

Zabieg ten przynosi fantastyczne efekty. Po pierwsze, po impregnacji dywan prezentuje się o wiele ładniej – oczyszczony z kurzu i brudu jest o wiele bardziej estetyczny, niż przed zabiegiem. Po drugie, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii tkanina przez kilka miesięcy jest zabezpieczona specjalną warstwą izolacyjną, która sprawia, że piasek, kurz czy sierść nie osadzają się w głębszych partiach włókien. Ponadto, specjalnie zaprojektowany środek do impregnacji dywanów zatrzymuje wilgoć na powierzchni tekstyliów. Ciecz nie zostaje wchłonięta przez tkaninę, dzięki czemu jest łatwa do usunięcia przy pomocy zwykłej szmatki. W rezultacie tkanina jest zabezpieczona przed głębokim wchłanianiem plam z kawy, wina czy herbaty, a  nieestetyczne zacieki z płynów są łatwiejsze do usunięcia. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać tekstylia podłogowe w czystości, bez wysiłku.

Profesjonalna impregnacja dywanów – podstawowe czynności i spodziewane efekty