Jak przygotować mieszkanie do czyszczenia dywanów

Trendy aranżacyjne zmieniają się nieustannie, niemniej jednak miłość profesjonalnych dekoratorów wnętrz do tekstyliów wydaje się niewyczerpana. Oczywiście te mniejszych formatów są chętnie i bezproblemowo oddawane do profesjonalnych zakładów, gdzie poddawane są czyszczeniu. Co jednak zrobić, gdy cały pokój lub mieszkanie pokryte zostało wykładziną? W tym wypadku doskonale sprawdzi się usługą prania z dojazdem do domu.

Pranie dywanów w domu – od czego zacząć?

Bez względu na to, czy korzystamy z usług profesjonalistów, czy zabieg ten chcemy przeprowadzić samodzielnie, należy najpierw odpowiednio przygotować przestrzeń. Pranie wykładzin bywa szczególnie problematyczne, gdyż najczęściej są one zainstalowane na dużej powierzchni oraz przykryte wyposażeniem wnętrza. Zabieg ten będzie wykonany najdokładniej, gdy na podłodze nie będzie żadnych przedmiotów.

Czyszczenie dywanów – zabezpieczanie mebli i sprzętu elektronicznego

Największym problemem są meble oraz duży sprzęt elektroniczny, które należy bezpiecznie usunąć z pomieszczenia. Nie zawsze możemy przenieść duże sofy, szafy czy komody. Niemniej jednak należy je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem środków czyszczących, które mogłyby uszkodzić meble. Te bardziej mobilne, o mniejszym gabarycie, jak np. krzesła, fotele i stoliki kawowe należy przenieść do osobnych pomieszczeń. Sprzęt elektroniczny RTV i AGD powinien również zostać usunięty lub w razie konieczności – odpowiednio zabezpieczony przed wodą i parą wodną.

Pranie wykładzin – o czym jeszcze należy pamiętać?

Równie ważne są dekoracje. Przed czyszczeniem dywanu z pokoju powinny zniknąć rośliny, w szczególności te, znajdujące się bezpośrednio na podłodze. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych praniem wykładzin i czyszczeniem dywanów z Warszawy do kontaktu. Dojeżdżamy do takich dzielnic jak Bemowo, Żoliborz, Praga, Wola, Ochota, Targówek, Białołęka, Ursynów oraz Mokotów. Ponadto, nasze usługi czyszczenia dywanów i wykładzin kierujemy również do okolicznych miejscowości, takich jak Marki, Zielonka, Ząbki czy Wołomin.

Jak przygotować mieszkanie do czyszczenia dywanów