Jak wyczyścić dywan wełniany?

Wełniane dywany są ponadczasowe, klasyczne i piękne, ale wymagające, jeżeli chodzi o czyszczenie. Posiadając taki właśnie dywan, chcielibyśmy, aby wyglądał nieskazitelnie jak najdłużej. Co jednak zrobić, gdy podczas domowego przyjęcia wyleje się wino lub sos? Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić dywan wełniany.
Dywan to chyba najbardziej narażona na plamy i zabrudzenia domowa dekoracja. Leży na podłodze, więc nieustannie osiada na nim kurz, a dodatkowo narażony jest na rozsypywanie i rozlewanie tego, co akurat jemy czy pijemy w pokoju. Gdy przydarzy się taka wpadka, należy jak najszybciej spróbować usunąć plamę, dopóki zabrudzenie jest świeże. Zaschnięte lub wchłonięte w głąb włókien zabrudzenie będzie zdecydowanie trudniej usunąć.
Warto mieć pod ręką środek do czyszczenia dywanów dostępny w sklepach z chemią domową. Zazwyczaj ma on postać proszku, który po zastosowaniu odkurzamy z runa dywanu. Przed zastosowaniem detergentu pamiętajmy o dokładnym osuszeniu plamy, np. ręcznikiem papierowym. Unikamy intensywnego pocierania zabrudzenia, ponieważ w ten sposób tylko wprowadzamy plamę jeszcze głębiej w runo. Podczas tarcia włosie dywanu zniekształca się i zostanie brzydki ślad.
Od czasu do czasu dywan drewniany wymaga czyszczenia na mokro. Tutaj już zdecydowanie korzystniej będzie pozostawić to zadanie fachowcom, ponieważ naturalna wełna ma to do siebie, że kurczy się pod wpływem gorącej wody bądź niewłaściwie dobranych środków piorących. Pamiętajmy też, że suszenie dużego dywanu może być czasochłonne i kłopotliwe. A pozostawienie go zbyt wilgotnego na podłodze jest niedopuszczalne!
W naszym zakładzie oferujemy usługę profesjonalnego prania na wskroś dywanów wełnianych i innych, wraz z usługą trzepania, odplamiania, ozonowania i suszenia. Usługę realizujemy z odbiorem dywanu oraz z dostawą po wyczyszczeniu. Z nami nie muszą Państwo zadawać sobie trudu, ani martwić się o prawidłowe wysuszenie cennego, ozdobnego dywanu. Dzięki profesjonalnemu praniu dywan odzyska dawny blask, będzie puszysty, miękki i pachnący. Słowem – będzie wyglądał jak nowy!

Jak wyczyścić dywan wełniany?