Jak prać dywan w domu?

Kurz, brud, a także plamy z jedzenia i napojów sprawiają, że nawet najpiękniejszy dywan przestanie być ozdobą wnętrza. Systematyczne odkurzanie to podstawa. Jednak jak poradzić sobie z plamami po napojach czy jedzeniu?
Przede wszystkim każde zabrudzenie powinno być neutralizowane możliwie od razu. Świeże plamy schodzą zdecydowanie łatwiej. W sklepach dostępne są proszki do domowego prania (czyszczenia) dywanów. Są to środki, które odświeżają wygląd wykładziny bez konieczności namaczania. W przypadku plam z napojów i jedzenia może zajść konieczność wyprania dywanu na mokro. Wówczas można spróbować zastosować domowe metody czyszczenia z sodą i octem lub delikatnym środkiem piorącym. Ale uwaga! Przy samodzielnym praniu dywanu w domu istnieje ryzyko powstania nieestetycznych zacieków, śladów, a do tego przemoczenia dywanu, co w konsekwencji może wiązać się z powstaniem przykrego zapachu.
Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak uprać dywan w domu, zdecyduj się na obsługę profesjonalnej firmy. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się plam, ale też zyskasz odświeżony wygląd dywanu, który będzie wyglądał jak nowy. Jeśli zależy ci na efektownym wyglądzie wnętrza z dywanem, od czasu do czasu zdecyduj się na profesjonalne pranie dywanu w domu.
Nasza firma dysponuje maszynami do prania dywanów w domu, na miejscu u klienta. Specjalne szorowarki usuwają nawet wieloletnie zabrudzenia i kurz z głębi włókien. Pranie przeprowadzane jest z użyciem wody, jednak nie ma tu efektu przemoczenia do spodu. Wyprany dywan może więc schnąć bezpośrednio na podłodze, nawet tej wykonanej z drewna. Po upływie 8 do 12 godzin można już swobodnie chodzić po dywanie.
Dywany mocno zabrudzone i brzydko pachnące można poddać praniu na wskroś w siedzibie naszego zakładu. Takie pranie usuwa zabrudzenia i przywraca dawny blask włosiu dywanu. Usługa kończy się wirowaniem oraz dosuszaniem za pomocą specjalnych dmuchaw. W ramach usługi odbieramy dywan do czyszczenia i dostarczamy go do klienta w stanie gotowym do rozłożenia.

Jak prać dywan w domu?