Jak usunąć plamy z dywanu?

Tylko czysty i zadbany dywan będzie prawdziwą ozdobą wnętrza. Poszarzały kolor, zaschnięte zabrudzenia i utrwalone plamy odbiorą urok nawet najpiękniejszej wykładzinie. Oczywiście dekoracja podłogi nieustanni e narażona jest na zanieczyszczenia, których nie usunie bieżące odkurzanie. Jak zatem poradzić sobie z plamami, by przy okazji nie zniszczyć dywanu? Jest na to kilka sposobów.
Jak usunąć plamy z dywanów i wykładzin?
Przede wszystkim, niezależnie od tego, co się wylało, należy możliwie jak najprędzej podjąć próbę usunięcia zabrudzenia. Świeże plamy są zdecydowanie bardziej podatne na czyszczenie, niż te, które zdążą już wniknąć w głąb włókien wykładziny i wyschnąć. Na mokrą plamę należy delikatnie przyłożyć ręcznik papierowy, który wchłonie wilgoć. Unikamy pocierania, które może wprowadzić brud w głąb włókien.
Zabrudzenia z potraw usunie sama piana wykonana z woda z niewielką ilością płynu do naczyń, który rozpuszcza tłuszcz. Można też zastosować mieszankę w proporcji dwie łyżki soli na pół szklanki octu (po wyschnięciu ślady po soli wystarczy odkurzyć).
Jednym z bardziej problematycznych zabrudzeń są plamy z czerwonego wina. Po osuszeniu plamy należy nasypać na nią grubą warstwę sody oczyszczonej i pozostawić na minimum godzinę. Po tym czasie należy osuszyć czyszczone miejsce.
Plamy z tuszu zwalczymy za pomocą spirytusu salicylowego.
Usuwając wosk zastygnięty na dywanie ostrożnie zeskrobujemy wierzchnią warstwę, a to co zostało przyczepione do włosia dywanu przykrywamy grubą warstwą ręczników papierowych i przykładamy ciepłym żelazkiem. Należy uważać, aby nie przypalić dywanu. Ciepło z żelazka rozpuści parafinę, która następnie zostanie wchłonięta przez papier.
Powyższe rady to oczywiście doraźne rozwiązania. Mocno zabrudzony dywan, który utracił już dawny blask, zdecydowanie lepiej oddać do profesjonalnego prania. Nasza firma zapewnia skuteczne, głębokie pranie dywanów wraz z suszeniem i usługą impregnacji, dzięki której ponowne osadzanie się zabrudzeń i wchłanianie plam będzie zdecydowanie trudniejsze.

Jak usunąć plamy z dywanu?