Częstotliwość prania dywanów – Jak często należy to robić?

Są to ponadczasowe dekoracje wnętrza, które spełniają szereg praktycznych funkcji. Nadają pomieszczeniom ciepłego charakteru i poprawiają wygląd aranżacji, a jednocześnie nadają im funkcję ochronną, izolują i poprawiają akustykę oraz zabezpieczają przed upadkiem na śliskiej powierzchni. Niemniej jednak dywany wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Tylko wtedy będą prezentowały się doskonale, a jednocześnie będą wolne od kurzu, bakterii i alergenów. Jak często należy więc prać dywany? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – częstotliwość pielęgnacji zależy od wielu czynników, takich jak z jakiego materiału został wykonany, czy w domu przebywają zwierzęta oraz czy w pomieszczeniu, w którym się znajduje występuje duży ruch. Czytaj dalej i dowiedz się, czy Twoja wykładzina wymaga już prania.

Jak często należy prać dywan?

Optymalna częstotliwość prania dywanów wynosi przynajmniej jeden raz w roku. W przypadku mniej uczęszczanych pomieszczeń okres ten może wydłużyć się nawet do około 18 miesięcy, a w przypadku często używanych wykładzin skrócić do 6 miesięcy (2 razy w roku). Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie wyrobu do profesjonalnej pralni, gdzie wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści dokładnie wiedzą, jak postępować z daną tkaniną. Wykładziny zostają potraktowane odpowiednimi, bezpiecznymi i skutecznymi środkami piorącymi, dzięki którym pozbędziesz się brudu, kurzu i bakterii z całej powierzchni wyrobu, a sama wykładzina zachowa swój pierwotny kolor, kształt oraz strukturę.

Kiedy prać dywan?

Dywany powinny zostać poddawane regularnemu praniu oraz innym zabiegom pielęgnacyjnym, które pozwolą pozbyć się uporczywych plam oraz niewidocznym gołym okiem roztoczy i zarazków, kurzu i innych zanieczyszczeń, które wnikają głęboko we włókna. Dywan należy także oddać do prania w momencie, gdy domowe sposoby nie działają na pozbycie się widocznych zabrudzeń lub wykładzina zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. Poza tym, warto pamiętać o ich systematycznym odkurzaniu oraz wietrzeniu na świeżym powietrzu i trzepaniu.

Częstotliwość prania dywanów – Jak często należy to robić?