Czyszczenie dywanów w domu alergika

Wiele osób zmagających się z nadwrażliwością na wszelkiego rodzaju substancje zmaga się podczas remontów czy zmiany dekoracji w swoich czterech kątach. Chyba nikomu nie trzeba przypominać o ogromnej ilości korzyści wynikającej z posiadania w domu dywanów. Z obawy przed niepożądanymi reakcjami alergicy bardzo często boją się zdecydować na tego rodzaju rozwiązania w ich domach. W tym momencie musimy wspomnieć, że wbrew powszechnej opinii wykładziny oraz inne tkaniny dekoracyjne nie są przyczyną uczuleń. To ogromne ilości roztoczy i cząstek kurzu, które gromadzą się w pomieszczeniach. Każdy bez obaw może cieszyć się pięknie ozdobionym mieszkaniem i chronioną podłogą.

Na co dzień

Oczywiście czyszczenie dywanów w domu alergika jest odrobinkę bardziej wymagające. Aby uniknąć problemów związanych z uczuleniem, najlepiej na bieżąco odkurzać całą podłogę i wszystkie powierzchnie w mieszkaniu. Nowoczesne odkurzacze z łatwością radzą sobie z codziennym sprzątaniem i oferują mniejszą reemisję kurzu. Zaleca się również wietrzyć wszystkie tkaniny dekoracyjne, szczególnie podczas mrozów. Niskie temperatury pozwalają naturalnie pozbyć się nagromadzonych roztoczy.

Odkurzanie to nie wszystko…

Kurz, ciepło i wilgoć to doskonałe środowisko rozwoju roztoczy. Na rynku znajdują się liczne preparaty zwalczające roztocza kurzu, jednak samodzielne pranie nie gwarantuje usunięcia wszystkich drobnoustrojów. Nie wszystkie środki roztoczobójcze i detergenty są również bezpieczne dla alergików. Czyszczenie dywanów na własną rękę może być ryzykowne. Nie trzeba wydawać fortuny na kosztowne środki piorące, które mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Profesjonalne czyszczenie

Profesjonalne placówki oferujące czyszczenie dywanów pomogą pozbyć się roztoczy z domu alergika. Pranie na wskroś to najskuteczniejsza metoda zwalczania drobnoustrojów. Specjalistyczny sprzęt i delikatne detergenty poradzą sobie ze wszelkimi tekstyliami, penetrując wszystkie warstwy dywanu i usuwając szkodliwy dla alergików kurz.

Czyszczenie dywanów w domu alergika